Zupa z bobu

Zapewne wiesz, czym jest zupa fasolowa od kiedy dla dziecka. Jest to rodzaj zupy, którą przygotowuje się z fasoli, pomidorów, warzyw i przypraw. Jest to bardzo pożywna zupa, która może pomóc w odzyskaniu zdrowia i zachowaniu aktywności. Ta zupa fasolowa jest również nazywana jako zupa z roślin strączkowych, gulasz fasolowy i zupa z grochu.

Proces przygotowania tej zupy jest dość łatwy, ale wymaga dużo cierpliwości. Oto składniki, które są potrzebne do tej zupy.

Składniki:

Czarna fasola – 2 filiżanki

Pomidory – 1 średniej wielkości

Marchew – 2 średniej wielkości

Cebula – 2 średniej wielkości

Zielona papryka chili – ½ (opcjonalnie)

Liście bazylii – ½ filiżanki

Czerwona papryczka chili – ½ (opcjonalnie)

Kolendra – ½ szklanki

Papryka – ½ szklanki

Czosnek w proszku – ½ szklanki

Sól – ½ łyżeczki

Olej – 1 łyżka

Pieprz cayenne – ¼ łyżeczki

sucha kolendra w proszku – ¼ łyżeczki

Suchy kminek w proszku – ¼ łyżki

Pieprz w proszku – ¼ łyżeczki

Sok z cytryny – 1 łyżka

Woda – 2 filiżanki

Sposób:

Musisz ugotować czarną fasolę w wodzie i trzymać ją pod przykryciem, aż się ugotuje. Następnie należy wziąć posiekaną cebulę i drobno ją posiekać. Następnie należy posiekać marchew i pomidory i dodać je do cebuli. Po tym trzeba zmiażdżyć czosnek i dodać do garnka.

Następnie trzeba dodać posiekaną zieloną paprykę chili, bazylię i kolendrę. Trzeba wymieszać paprykę i sól. Następnie należy dodać suche przyprawy i odstawić na 5 do 7 minut.

Po tym czasie trzeba dodać czarną fasolę i dobrze wymieszać. Następnie dodać wodę i trzymać pod przykryciem. Trzeba gotować mieszaninę przez 20 minut.

Teraz należy zmiksować zupę i odstawić ją na bok. Trzeba wlać zblendowaną zupę do miski i dodać olej. Następnie należy dodać sok z cytryny i dobrze wymieszać.

Trzeba gotować mieszaninę w szybkowarze przez 6 do 8 gwizdków. Należy sprawdzić konsystencję zupy. Jeśli czujesz, że jest zbyt gęsta, musisz dodać wody.

Wnioski:

Ta zupa jest doskonałym wyborem dla tych, którzy są chorzy i zmęczeni codzienną dietą. Więc, cieszyć się tym zdrowym zupy i pobyt w dobrej kondycji.