10 zdrowych wegetariańskich posiłków

Jeśli jesteś wegetarianinem i nie wiesz, jak gotować wegetariańskie potrawy, to ten artykuł pomoże ci przygotować pyszne wegetariańskie posiłki dla ciebie i twojej rodziny.

Bycie wegetarianinem może być trudne, ponieważ jedyne co możesz jeść to sałatki i warzywa. Musisz mieć dobrą różnorodność żywności, jeśli zamierzasz być wegetarianinem.

Oto 10 zdrowych posiłków wegetariańskich, które nie pozwolą Ci czuć się głodnym w żadnym momencie dnia.

Płatki owsiane i migdały

To idealne połączenie na śniadanie, ponieważ jest sycące i utrzymuje Cię w pełni przez cały dzień.

Musisz namoczyć garść migdałów w wodzie przez 3 do 4 godzin, odcedzić je i dodać 1 filiżankę płatków owsianych. Dodaj 2 filiżanki mleka i pozwól mu się gotować przez około 5 do 7 minut. Możesz również dodać banana i cynamon, aby uczynić go smaczniejszym.

Soczewica i kalafior

Trudno będzie Ci pominąć to połączenie, ponieważ jest to jedna z najbardziej popularnych kombinacji. Zrób mieszankę z soczewicy, kalafiora i zielonego groszku i dodaj liście kolendry.

Jest to również jeden z najprostszych sposobów na przygotowanie zdrowego obiadu dla swojej rodziny.

Mango i marchewki

Marchew i mango to jedna z najlepszych kombinacji. Są to dwa najzdrowsze owoce i możesz cieszyć się nimi razem. Możesz pokroić marchewki i dodać je do miski z mango.

Możesz również dodać kolendrę, aby nadać jej lepszy smak.

Ryż i warzywa

Warzywa są najlepszą częścią ryżu. Możesz dodać trochę czosnku, cebuli i imbiru, aby poprawić jego smak.

Jeśli jesteś na diecie to jest to jedna z najlepszych kombinacji dla Ciebie.

Grzyby i marchewka

Możesz dodać szczyptę imbiru, czosnku i czerwonej papryki chili, aby poprawić smak. Możesz również dodać marchewkę i ziemniaka, aby uczynić ją smaczniejszą.

Zielona sałatka

Zielona sałatka jest jednym z najbardziej popularnych wyborów, ponieważ możesz cieszyć się nią z każdym posiłkiem.

Zrób mieszankę brokułów, ogórka, pomidora i sałaty i dodaj sok z cytryny, aby poprawić jej smak.

Czekolada i owoce

Jeśli szukasz przepisu na deser to możesz dodać garść orzechów do mieszanki czekolady i owoców. Możesz dodać daktyle, orzechy włoskie, orzeszki ziemne i migdały.

Wnioski:

Są to jedne z najlepszych zdrowych wegetariańskich posiłków, którymi możesz cieszyć się w każdej chwili. Jeżeli ty jesteś przyglądający dla wegetariańskich przepisów then ty możesz iść przez te przepisy gdy są zdrowi i smaczni.