Najlepsze przepisy na pizzę dla diabetyków dla zdrowszych diet

Dla tych, którzy szukają najlepszych przepisów na pizzę dla diabetyków, to możesz przestać szukać, bo znalazłeś odpowiedni przepis. Istnieje wiele rodzajów pizzy na rynku, ale nie znajdziesz w nim żadnych przepisów na pizzę dla diabetyków. Oto lista 10 pysznych przepisów na pizzę dla diabetyków, które spełnią Twoje kubki smakowe.

1. Pizza z tuńczykiem

Jest to najbardziej kochana pizza dla diabetyków i osób, które cierpią na cukrzycę. Jest bogata w białko i ma niską zawartość tłuszczu.

Składniki:

– 1/4 filiżanki sera mozzarella

– 1/2 filiżanki sera feta

– 1/2 filiżanki tuńczyka

– 2 łyżki majonezu

– 1 kromka chleba

– Sól i pieprz

Procedura:

Wymieszaj wszystkie składniki oprócz chleba. Pokrój chleb na małe kromki. Przełóż masę do wysmarowanej tłuszczem formy do pieczenia i piecz przez 25 minut w temperaturze 400 stopni.

2. Pizza z cukinii (Zucchini pizza)

Jest to niskotłuszczowy przepis, który nie ma węglowodanów. Jest to jeden z najlepszych przepisów dla diabetyków, który sprawi, że będziesz czuł się pełny przez dłuższy czas.

Składniki:

– 1 średnia cukinia

– 3 łyżki stołowe oliwy z oliwek

– 3 łyżki stołowe sera feta

– 1/2 łyżeczki czosnku w proszku

– sól i pieprz

– 3 łyżki stołowe rozdrobnionego sera mozzarella

– 2 kromki chleba

Procedura:

Wymieszaj wszystkie składniki i umieść je w wysmarowanej tłuszczem formie do pieczenia. Piecz przez 25 minut w temperaturze 400 stopni.

3. Pizza warzywna (Vegetable pizza)

Jest to wegetariański przepis, który jest bardzo zdrowy i pożywny. Warzywa dodają dużo smaku, a także dostarczają dużej ilości błonnika.

Składniki:

– 2 łyżki oliwy z oliwek

– 1/4 filiżanki pieczarek

– 1/2 filiżanki cebuli

– 1/2 filiżanki papryki

– 1/2 filiżanki zielonego groszku

– 2 łyżki stołowe parmezanu

– Sól i pieprz

– 1 łyżka bazylii

– 3 kromki chleba

Procedura:

Wymieszaj wszystkie składniki oprócz chleba. Pokrój chleb na małe kawałki. Umieść mieszankę w wysmarowanej tłuszczem formie do pieczenia i piecz przez 25 minut w temperaturze 400 stopni.

4. Pizza z brokułami i serem

Jest to jeden z najlepszych przepisów na pizzę dla diabetyków dla dzieci. Jest to pizza o niskiej zawartości węglowodanów, która sprawi, że będziesz czuł się pełny przez dłuższy czas.

Składniki:

– 1 brokuł

– 1/2 szklanki startego sera

– 2 łyżki stołowe oliwy z oliwek

– Sól i pieprz

– 3 łyżki sera mozzarella

– 1 kromka chleba

Procedura:

Ugotuj brokuły we wrzącej wodzie przez 3 do 5 minut. Odcedź wodę i przełóż brokuły do wysmarowanej tłuszczem formy do pieczenia. Wymieszaj pozostałe składniki oprócz chleba i zalej nimi brokuły. Piecz przez 25 minut w temperaturze 400 stopni.