Jak zrobić piernik, który się nie starzeje?

Piernik ma specjalne miejsce w sercu każdego z nas, a dla tych, którzy lubią go jeść, to na pewno spróbują zrobić piernik od podstaw. Niektórzy z was mogli nigdy nie robić go, ale będzie to najlepsze doświadczenie, jeśli spróbujecie zrobić go po raz pierwszy.

Ponieważ pierniki są bardzo powszechne dla każdej osoby, dlatego nie muszą się starzeć pod względem smaku. Ale jeśli chcesz zrobić idealny piernik, to należy użyć odpowiednich składników i przestrzegać procesu pieczenia.

Przepis na piernik jest tradycją rodzinną od wielu pokoleń. Zazwyczaj przygotowuje się go wieczorem, a najlepszym czasem na jego wykonanie są święta Bożego Narodzenia. Jednak jest wiele osób, które na co dzień nie mają czasu na jego pieczenie.

Ważne jest, aby piernik zrobić wieczorem, ponieważ jego przygotowanie zajmie dużo czasu i trzeba będzie chwilę poczekać, aby go zjeść. Można go przygotować wcześniej i przechowywać w lodówce przez kilka dni.

Można go zrobić bez użycia piekarnika, ale będzie miał inny smak. Najlepszym sposobem na zrobienie piernika jest skorzystanie z przepisu podanego poniżej. Jest to super łatwy przepis do wykonania i nie zajmie Ci dużo czasu.

Składniki:

1 filiżanka melasy

2 filiżanki cukru

1 1/2 filiżanki masła

3/4 filiżanki brązowego cukru

4 jajka

4 łyżeczki mielonego imbiru

1 łyżeczka cynamonu

1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej

1/2 łyżeczki goździków

1 filiżanka mąki

1 filiżanka rodzynek

1 łyżeczka sody oczyszczonej

1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

1/4 łyżeczki soli

Jak zrobić piernik, który się nie starzeje?

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki i dodaj je do miski.

Przełóż ciasto do natłuszczonej miski i przykryj ją pokrywką.

Trzymaj je w lodówce przez 2 godziny, a następnie wyjmij.

Rozgrzej piekarnik do 350 stopni.

Dobrze natłuścić patelnię, a następnie wziąć ciasto i przelać je na patelnię.

Pokrój go w prostokątny kształt i posyp rodzynkami.

Piecz przez 30 minut lub do momentu, aż zrobi się złoty.

Pozwól mu ostygnąć przez 5 minut, a następnie pokrój go.

Wnioski:

Jest to szybki i łatwy przepis na zrobienie piernika i mam nadzieję, że spodoba Ci się jego smak. Podzieliłam się z Tobą również sekretem jak zrobić piernik, który się nie starzeje. Powiedziałam też, jakich składników należy użyć, aby zrobić idealny piernik.