Jak zrobić własne, domowe dodatki do pizzy

Pizza jest jednym z najbardziej popularnych produktów spożywczych na świecie. Głównym powodem jej popularności jest to, że jest dostępna we wszystkich restauracjach, a także można ją łatwo zrobić w domu. Polewa do pizzy jest również jednym z najsmaczniejszych potraw, które można zrobić przy odrobinie wysiłku i kreatywności.

Nie będziemy omawiać dodatków do pizzy, które są dostępne na rynku, zamiast tego zamierzamy omówić domowe dodatki do pizzy, które można zrobić własnymi rękami.

Składniki potrzebne do wykonania polewy do pizzy:

Składniki potrzebne do wykonania domowej roboty polewy do pizzy są proste, nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu do wykonania polewy.

Crust:

Aby zrobić ciasto do pizzy będziesz potrzebować mąki, drożdży, soli, wody i odrobiny oliwy z oliwek. Wymieszaj wszystkie składniki razem i wyrabiaj ciasto przez około 10 minut.

Cebula:

Cebula jest podstawowym składnikiem, który jest używany do produkcji pizzy. Możesz użyć cebuli w postaci cebuli pokrojonej w plasterki lub posiekanej.

Pomidor:

Pomidory są podstawowym składnikiem, z którego robi się sos do pizzy. Możesz użyć pomidorów koktajlowych lub pomidorów winogronowych, aby zrobić sos.

Sos:

Sos do pizzy jest podstawowym składnikiem, który jest używany do tworzenia dodatków do pizzy. Możesz użyć sosu pomidorowego, sosu barbecue, majonezu itp.

Ser:

Ser jest jednym z najważniejszych składników, które trzeba zrobić polewy do pizzy. Możesz użyć dowolnego rodzaju sera, który lubisz.

Bazylia:

Bazylia jest najlepszą rzeczą do zrobienia pizzy i może być użyta jako polewa lub jako garnirunek.

Czosnek:

Czosnek jest najczęstszym składnikiem używanym do tworzenia dodatków do pizzy. Możesz użyć świeżego czosnku lub możesz użyć czosnku w proszku lub pasty czosnkowej.

Pepperoni:

Pepperoni jest jednym z najsmaczniejszych toppings, które można zrobić. Pepperoni może być pocięty w paski lub kruszony.

Chili:

Chili to pikantna polewa, którą można dodać do pizzy. Możesz użyć dowolnego rodzaju sosu chili lub chili w proszku.

Sól:

Możesz dodać szczyptę soli do dodatków do pizzy, aby nadać jej lepszy smak.

Cukier:

Możesz również dodać szczyptę cukru do dodatków do pizzy, aby nadać jej słodki smak.

Sól i pieprz:

Możesz dodać szczyptę soli i pieprzu do dodatków do pizzy, aby nadać lepszy smak pizzy.

Cytryna:

Możesz dodać cytrynę do pizzy, aby uczynić ją orzeźwiającą pizzą.

Fakty żywieniowe:

Każdy z powyższych składników zawiera inne składniki odżywcze. Oto fakty odżywcze dotyczące składników:

Cebula:

Ilość kalorii w cebuli wynosi 80 kcal na 100 gramów. Cebula zawiera witaminę C, potas, błonnik, miedź, żelazo i mangan.

Pomidory:

Pomidory mają prawie tyle samo kalorii