Jak zrobić lepsze ciasto na pizzę

Sekretem idealnej pizzy jest jakość ciasta. Nie możemy mówić o polewach, nie mówiąc o cieście. Dlatego jeśli chcesz, aby Twoja pizza była pyszna i wspaniała, to bardzo ważne jest, aby zrobić dobre ciasto.

Więc, sprawdźmy 5 najlepszych wskazówek, które pomogą Ci zrobić lepsze ciasto.

Mieszanie ciasta ręcznie

Najlepszym sposobem, aby zrobić ciasto jest ręcznie. Możemy zagnieść ciasto, aż stanie się elastyczne i miękkie. Sprawi to również, że ciasto stanie się bezglutenowe.

Pieczenie ciasta

Jeśli chodzi o pieczenie ciasta, najlepszym sposobem jest użycie kamienia do pieczenia. Kamień pomoże ciastu wyrosnąć i jednocześnie upiec pizzę.

Użycie wałka do ciasta

Jest to najlepszy sposób na wyrobienie ciasta. Wszystko, co musisz zrobić, to rozwałkować ciasto na cienki i płaski kształt i przykryć go folią cling. Po tym czasie połóż je na kamieniu do pieczenia i upiecz.

Dodawanie drożdży

Bardzo ważne jest, abyś dodał do ciasta drożdże. Pomoże to ciastu wyrosnąć i sprawi, że będzie ono zdrowsze.

Pozwól ciastu wyrosnąć

Następną rzeczą, którą musisz zrobić jest pozostawienie ciasta w ciepłym miejscu na 2 do 3 godzin. Kiedy wyrośnie, możesz dodać polewy i umieścić je na kamieniu do pieczenia.

Wnioski:

Wskazówki są naprawdę przydatne, aby ciasto było lepsze i zdrowe. Teraz możesz zrobić swoją pizzę tak zdrową, jak to tylko możliwe.